Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Drugi dzień praktyk

Dzisiejszego dnia nasi ekonomiści zdobywali nowe doświadczenia pracując i poznając tajniki tabeli przestawnych. MS Excell nie będzie już miał przed nimi żadnych tajemnic i w nocy o północy będą w stanie wykonać najróżniejsze komendy czy formuły. Analiza danych w ten sposób daje się lubić, co w ich branży jest bardzo cenną umiejętnością. Technicy informatycy po zdobyciu podstawowej wiedzy na temat responsywnego kodu HTML i CSS, dziś przyszła pora na formularze HTML i zaawansowane techniki CSS. Podnosimy więc poprzeczkę i uczymy się jak wykorzystać nowe znaczniki i atrybuty formularzy. W drugiej części dnia informatycy mieli okazję poznać i stosować w praktycznym ujęciu wyrażenia regularne w HTML 5. Ponadto, żeby za łatwo nie było, weszli na kolejny level w CSS, gdzie dowiedzieli się co nieco o zaawansowanych technikach wykorzystania selektorów CSS. Dzięki powierzonym zadaniom mogli zastosować nowe pseudoklasy i pseudoelementów w CSS 3, co dam im pełny obraz na złożoność tych formuł.