Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Zajęcia z JavaScript i MS Access

Choć za nami już czwartek, a tydzień powoli dobiega końca, wcale nas to nie zniechęca do szlifowania swoich umiejętności i kompetencji zawodowych. Nasi uczniowie informatycy zostali wprowadzeni w tajniki JavaScript oraz jak obiektywnie tworzyć kod w JavaScript. Po teoretycznej części wprowadzenia, zostały im przydzielone proste zadania polegające na tworzeniu skryptów i umieszczaniu ich następnie na stronie WWW. Podczas tej pracy mogli w praktyczny sposób stosować wybrane zdarzenia, metody i obiekty używane w JavaScript przez jej użytkowników i zwolenników. Nasi uczniowie ekonomiści natomiast tego dnia zostali wprowadzeni do programów bazodanowych, gdzie poznali podstawowe funkcje, komendy i najczęściej stosowane elementy. Pracowali na przykładzie firm greckich w programie MS Access.