Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Radosław Mróz Finalistą Centralnej XLVI Olimpiady Wiedzy Technicznej

We wtorek 10 marca 2020 r. w Collegium Mazovia – Innowacyjna Szkoła Wyższa odbyło się spotkanie podsumowujące wyniki II etapu XLVI Olimpiady Wiedzy Technicznej w okręgu siedlecko – ostrołęckim.
Laureatem pierwszego miejsca w grupie elektryczno – elektronicznej został uczeń naszej szkoły, Radosław Mróz (klasa 3 technikum elektrycznego), zakwalifikowując się do udziału w III etapie – finałowym. Opiekunem ucznia jest pan Adam Uliński.
Radek odebrał nagrody i gratulacje z rąk pana Adam Skupa Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Siedlcach, pani dr Bożeny Piechowicz rektor Collegium Mazovia, pana Janusza Szerszenia przewodniczącego Komitetu OWT a także sponsorów olimpiady. Uczelnia Collegium Mazovia ufundowała nagrodę w postaci indeksu na wybrany kierunek studiów oraz zwolnienie z czesnego za cały okres studiów.
Organizatorem Olimpiady Wiedzy Technicznej jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT. Olimpiada została objęta Patronatem Honorowym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Rozgrywki odbyły się w dwóch grupach tematycznych: mechaniczno – budowlanej oraz elektryczno – elektronicznej.
Olimpiada Wiedzy Technicznej po raz pierwszy przeprowadzona została w 1974 r., od tego czasu cieszy się dużą popularnością. Wyniki Olimpiady uwzględniane są w corocznym Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadpodstawowych, przygotowywanym przez „Perspektywy”. W bieżącym roku nasze technikum, którego uczniem jest Radek, znalazło się w grupie najlepszych techników w kraju. Zgodnie z zasadami przyjętymi przez Fundację Edukacyjną Perspektywy otrzymaliśmy prawo do używania w 2020 roku i w latach następnych tytułu honorowego „Brązowej” Szkoły 2020 wraz ze związanym z tym graficznym znakiem jakości.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie centralnym