Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Węgrowie

1 marca 2021 roku w Węgrowie odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie, Samorząd Miasta Węgrowa i Jednostkę Strzelecką „Niezłomni Węgrów”. Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie był współorganizatorem obchodów. Młodzież naszej szkoły pamiętając o polskich Bohaterach, oddała im hołd 1 marca podczas lokalnych obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Po mszy świętej w Bazylice Mniejszej w Węgrowie odprawionej w intencji Żołnierzy Wyklętych, obchody przeniosły się pod tablicę poświęconą Pamięci Żołnierzy Wyklętych, która znajduje się przy ulicy Kościelnej. Kwiaty przy miejscu pamięci złożyli przedstawiciele władz samorządowych, parlamentarzyści i przedstawiciele lokalnych organizacji. Po czym nastąpiło otwarcie wystawy pt.: ”Pamięć – Arka Przymierza między dawnymi a młodszymi laty.”

[Best_Wordpress_Gallery id=”30″ gal_title=”Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Węgrowie”]