Zespół Szkół Ponadpodstawowych

DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Dzień Flagi został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To święto, które wyraża szacunek do flagi i propaguje wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako święto obchodzony jest 2 maja.
Co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi na zewnątrz. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem. Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także w dni żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków, w momentach wzruszeń i radości.
Zachęcamy do przyłączenia się do wspólnego świętowania Dnia Flagi RP także w tym roku! Okażmy w ten sposób naszą dumę – z polskich barw, polskiej historii i z tego, ze jesteśmy Polakami – “Te barwy nas łączą.”