Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Ponownie witamy Riwierę Olimpijską…

23 maja, o godzinie 5.30 grupa 42 uczennic i uczniów naszego technikum i branżowej szkoły kształcących się w zawodzie technik ekonomista, technik informatyk, technik agrobiznesu oraz fryzjer wyjechało pod opieką doświadczonych wychowawców na dwutygodniowe staże do Grecji. Będą tam zdobywać praktyczne umiejętności, a w czasie wolnym poznawać Grecję. Przed wyjazdem autokar został sprawdzony pod kątem sprawności przez policjantów węgrowskiej Policji. Młodzież pożegnana przez rodziców, pełna pozytywnych emocji i dobrej energii ruszyła w podróż gotowa na nowe wyzwania.
Po długiej podróży nasza młodzież dojechała cało i zdrowo do hotelu Posejdon Palace w Grecji, gdzie odbywają swoje praktyki zawodowe.
Po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku wszyscy poznali swoich opiekunów praktyk. Na spotkaniu informacyjnym poznali zwyczaje panujące w hotelu.
Odbyte zagraniczne staże i praktyki przez uczniów potwierdzone zostaną certyfikatami Europass-Mobilność, dzięki którym nabyte przez nich umiejętności i kwalifikacje zawodowe uznawane będą przez europejskich pracodawców.
Udział w projekcie to nie tylko praktyka zawodowa – program pobytu obejmuje również poznanie kultury, walorów turystycznych, zwyczajów, tradycji i zachowań mieszkańców tego niezwykle urokliwego regionu. Program kulturowy realizowany będzie w weekend oraz po godzinach praktyk. Zaplanowane dla młodzieży wycieczki do większych ośrodków miejskich Grecji, zwiedzanie Klasztorów Meteory, rejs statkiem na wyspę Skiatos, gdzie kręcone były zdjęcia do filmu „Mamma Mia” zapewne uatrakcyjnią pobyt. Po godzinach praktyk ich uczestnicy będą mieli zapewnioną animację czasu wolnego, gry i zabawy integracyjne, wieczory z kulturą i kuchnią grecką, oraz dyskoteki.
Mamy nadzieję, że pobyt na praktykach w Grecji pozostawi w pamięci uczniów niezwykłe wspomnienia. Swoje pierwsze wrażenia z podróży młodzież przekazała w prezentowanych fotografiach.
Nasi uczniowie są młodymi, wyjątkowymi ludźmi o licznych zainteresowaniach i pasjach. Wszystkie te działania służą rozwojowi uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

[Best_Wordpress_Gallery id=”40″ gal_title=”Praktyki zagraniczne Grecja”]