Zespół Szkół Ponadpodstawowych

I jeszcze raz, … już trzeci w tym roku szkolnym przesyłamy słoneczne pozdrowienia z Grecji

W sobotę wieczorem – 5 czerwca powitaliśmy w Węgrowie powracającą grupę 42 uczniów z Grecji, gdzie uczestniczyli w praktykach zagranicznych. 6 czerwca, o godzinie 5.15 kolejna grupa 40 uczennic i uczniów naszego technikum i branżowej szkoły kształcących się w zawodzie technik ekonomista, technik informatyk oraz mechanik pojazdów samochodowych i kucharz wyjechało pod opieką doświadczonych wychowawców na dwutygodniowe staże do Grecji. Jest to już trzecia grupa uczniów w tym roku szkolnym, która będzie zdobywać praktyczne umiejętności, a w czasie wolnym poznawać Grecję. Już tradycyjnie przed wyjazdem autokar został sprawdzony pod kątem sprawności przez policjantów węgrowskiej Policji. Młodzież pożegnana przez rodziców, pełna pozytywnych emocji i dobrej energii ruszyła w podróż gotowa na nowe wyzwania.
Po podróży przez Polskę, Słowację, Węgry, Serbię i Bułgarię młodzież wraz z opiekunami szczęśliwie dotarła do hotelu i cała grupa rozlokowała się w hotelu Poseidon Palace w Leptokarii na Riwierze Olimpijskiej. Grupa zakwaterowana została w przestronnych pokojach dwu, trzyosobowych lub czteroosobowych z widokiem na wierzchołki masywu Olimpu i rozległą plażę nad Zatoką Termajską.
W okresie pobytu w Grecji, uczniowie poznają zasady funkcjonowania zakładów pracy, w których odbywać będą praktyki i czynności zawodowe na różnych stanowiskach pracy.
Udział w projekcie to nie tylko praktyka zawodowa – program pobytu obejmuje również poznanie kultury, walorów turystycznych, zwyczajów, tradycji tego urokliwego regionu. Program kulturowy realizowany będzie w weekend oraz po godzinach praktyk. Animacja czasu wolnego, gry i zabawy integracyjne, wieczory z kulturą i kuchnią grecką, oraz dyskoteki, a także zaplanowane dla młodzieży wycieczki do większych ośrodków miejskich Grecji, oraz m.in. zwiedzanie Klasztorów Meteory zapewne uatrakcyjnią pobyt.
Mamy nadzieję, że pobyt na praktykach w Grecji pozostawi w pamięci uczniów niezwykłe wspomnienia, że będzie to piękny czas nauki, pracy, zabawy i relacji towarzyskich.
Swoje pierwsze wrażenia z podróży młodzież przekazała w prezentowanych fotografiach.