Zespół Szkół Ponadpodstawowych

“Góra Grosza”

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Węgrowie przyłącza się do akcji “Góra Grosza”. Celem przedsięwzięcia jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
Akcja “Góra Grosza” ma długą tradycji, bowiem tegoroczna edycja jest już XXII. Nasza szkoła już po raz kolejny bierze udział w tym szlachetnym przedsięwzięciu.
W szkole zbiórka pieniędzy odbędzie się 8 marca i 5 kwietnia. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego będą odwiedzać klasy i zbierać pieniądze, dlatego zachęcamy, aby w tych dniach uczniowie mieli przy sobie drobne monety, ponieważ nazwa “Góra Grosza” dosłownie polega na zbieraniu groszy i monet o niskich nominałach.