Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Targi Edukacyjne Powiatu Węgrowskiego w ZSP im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie

8 kwietnia w Węgrowie odbyły się I Targi Edukacyjne Powiatu Węgrowskiego. Starostwo Powiatowe w Węgrowie zorganizowało Targi Edukacyjne, podczas których szkoły średnie powiatu węgrowskiego zachęcały uczniów ostatnich klas szkół podstawowych do wyboru placówki oświatowej, w której będą kontynuować swoją naukę.
Targi odbyły się w naszej szkole, w Hali Sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, patronat nad nimi objęła Senator RP pani Maria Koc. Wśród zaproszonych gości byli parlamentarzyści, samorządowcy, dyrektorzy szkół ponadpodstawowych, podstawowych, a także przedstawiciele instytucji oraz szkół wspierających lub współpracujących z powiatem węgrowskim.
Swoją ofertę edukacyjną zaprezentowała również nasza szkoła – Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.
Podczas Targów nasi uczniowie prezentowali możliwości zawodowe na stoiskach dotyczących m.in. kształcenia zawodowego w Technikum i Branżowej Szkole I Stopnia w Węgrowie oraz kształcenia w II Liceum Ogólnokształcącym w Węgrowie. W naszych sektorach można było zobaczyć m.in. jeżdżące małe roboty z klocków LEGO – zbudowane i zaprogramowane przez uczniów technikum informatycznego. To zabawki, ale podobnie programuje się wielkie maszyny. Uczestnicy Targów mieli możliwość obejrzeć proces tworzenia modeli w drukarce 3D.
Do dyspozycji zwiedzających na stoisku naszej szkoły udostępniono przekroje automatycznej skrzyni biegów, zmiennika momentu obrotu, turbosprężarki oraz części wytwarzanych w Warsztatach ZSP. Uczniowie szkół podstawowych mieli możliwość zwiedzanie Warsztatów, mogli zobaczyć działy, na których odbywa się nauka zawodu: Technika mechanika, Technika elektryka, Ślusarza, Elektryka, Mechanika pojazdów samochodowych. Dodatkowo dla zwiedzających została udostępniona nowoczesna pracownia obrabiarek laserowych CNC.
Uczennice technikum ekonomicznego i handlowego zaprezentowały obsługę programów służących do rozliczeń kadrowo-finansowych oraz kas fiskalnych.
Stoisko poświęcone zagranicznym stażom i praktykom zawodowym przybliżyło możliwości uczestnictwa w wyjazdach organizowanych w ramach programu Erasmus.
W trakcie Targów zaprezentowali się również uczniowie naszej szkoły utalentowani wokalnie. Pokaz musztry wojskowej przygotowany przez klasy mundurowe II Liceum Ogólnokształcącego wzbudził ogromne emocje wśród uczestników przedsięwzięcia.
Nasze stoiska cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów szkół podstawowych i ich nauczycieli. Dziękujemy, że byliście z nami.
Zapraszamy do nas już od września!