Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Uroczystość inauguracji roku szkolnego 2022/2023

1 września w uroczystości inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie uczestniczyli Starosta Węgrowski, Pani Ewa Besztak oraz Przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego, Pan Leszek Redosz. Gościliśmy również Dowódcę 53 batalionu lekkiej piechoty 5 Mazowieckiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, ppłk Mariusza Koconia oraz przedstawiciela Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Mińsku Mazowieckim, Mł. Chor. Marcina Pietrzyka
Dyrektor szkoły, Pan Jacek Nowotniak w swoim wystąpieniu przypomniał młodzieży o przypadającej w tym dniu 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej, którą wszyscy uczcili minutą ciszy.
Starosta Węgrowski, Pani Ewa Besztak i Przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego, Pan Leszek Redosz w imieniu władz samorządu powiatu złożyli wszystkim Nauczycielom i Pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia, spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości. Wszystkim Uczniom, aby spełniły się ich marzenia o szkole, a szkoła była tym miejscem, do którego z chęcią będą przychodzić i mieć poczucie bezpieczeństwa.
Dowódca 53. batalionu lekkiej piechoty w Siedlcach ppłk Mariusz Kocoń na ręce dyrektora złożył list gratulacyjny oraz symboliczny kalendarz od Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.
Rozpoczęcie roku szkolnego było okazją do wręczenia Stypendiów Starosty dla uczniów za bardzo dobre wyniki w nauce w II półroczu ubiegłego roku. Starosta Węgrowski, Pani Ewa Besztak wręczając uczniom pamiątkowe dyplomy pogratulowała osiągnięć.
Czwartek, 1 września był szczególnie ważnym dniem dla Pierwszoklasistów. Życzymy, abyście jak najszybciej poczuli się u nas dobrze i bezpiecznie. Starsi koledzy z pewnością otoczą Was opieką i przyjaźnią.
Nowy rok to także szczególny czas dla uczniów klas maturalnych. Przed Wami rok wytężonej pracy, wielu zadań i obowiązków, ale także wielu możliwości odnoszenia sukcesów w przyszłości – tej najbliższej i tej dalszej.
Powodzenia w nowym roku szkolnym 2022/23!


Fot. Katarzyna Czarnecka