Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Wizyta Księdza Biskupa Piotra Sawczuka

Dnia 16 września 2022 roku gościliśmy w szkole Księdza Biskupa Diecezji Drohiczyńskiej – Piotra Sawczuka. Spotkanie upłynęło w przyjaznej atmosferze. W imieniu dyrektora szkoły Pana Jacka Nowotniaka Gościa powitała pani wicedyrektor Joanna Gołębiewska – Kokoszka, a w imieniu społeczności szkolnej głos zabrała uczennica klasy 2 LO Martyna Wiceńciak.

Młodzież ZSP zaprezentowała pokazową musztrę. Uczniowie przybliżyli też sylwetkę naszego patrona – Jana z Czarnolasu, podkreślając związek szesnastowiecznych idei z założeniami naszej szkoły. W radosną atmosferę wprowadził zgromadzonych występ Szkolnego Zespołu Wokalnego.

W pamięci młodzieży pozostaną słowa skierowane przez Pasterza Diecezji Drohiczyńskiej podkreślające, aby swoje życie, mimo wielu złudnych pokus, zawierzyć Bogu i w nim pokładać nadzieję. Na zakończenie spotkania Ksiądz Biskup udzielił społeczności szkolnej pasterskiego błogosławieństwa.

To wyjątkowe spotkanie pozostanie na długo w naszej pamięci.

Fot. Katarzyna Mianowicz