Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Wycieczka uczniów Technikum do Warszawy – „Poznaj Polskę”

W ramach realizacji programu „POZNAJ POLSKĘ”, w dniu 23 listopada uczniowie klas Technikum – 1ek, 1h i 3ek wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Program wycieczki obejmował zwiedzanie ciekawych miejsc stolicy naszego kraju pod względem historycznym.
Mimo, iż pogoda próbowała nas zniechęcić do zwiedzania (poczuliśmy chłodny powiew zimy), nie daliśmy się 🙂.
Pierwszym punktem naszej wycieczki była Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie spacerując gmachem BUW mogliśmy poczuć atmosferę uniwersytecką, zobaczyć funkcjonalność nowoczesnej biblioteki, oraz różnorodność przenikania się kultury i natury.
Następnie zwiedzaliśmy Stare Miasto z sympatyczną panią przewodnik, która opowiadała nam o zabytkach Warszawy, historii II wojny światowej, powstania warszawskiego oraz najciekawszych miejscach, które warto odwiedzić w Warszawie.
Po spacerze i wspólnym obiedzie, kolejnym punktem naszej wycieczki był Pałac w Wilanowie. Ta historyczna rezydencja zbudowana została dla króla Jana III Sobieskiego w końcu XVII w. Podzieleni na dwie grupy uczestniczyliśmy w lekcjach muzealnych pt. „Wnętrza pałacu” oraz „Daleki Wschód na Zachodzie”.
Ostatnim punktem naszej wycieczki było Muzeum Narodowe w którym również odbyliśmy lekcje pt. „Młoda Polska – artystyczna różnorodność” oraz „Sztuka klasyczna vs Sztuka romantyczna”. Na tych lekcjach pani przewodnik zaprezentowała nam obrazy Matejki czy J. Mehoffera oraz ich symbolikę. Udział w wycieczce przybliżył nam historię naszego kraju, kulturę, mieliśmy możliwość poznać ciekawe miejsca historyczne Warszawy.
Wracając do Węgrowa przypominaliśmy sobie i utrwalaliśmy zdobyte tego dnia wiadomości, biorąc udział w konkursie – wszyscy trafnie odpowiadający na zagadki otrzymywali drobne upominki.
Była to nasza pierwsza wspólna wycieczka, pozostawi w naszej pamięci ciekawe i miłe wrażenia.
Opiekę nad nami sprawowały panie: wychowawczyni klasy I ek: pani Anna Salach, pani Agnieszka Dżbik i pani Monika Skórka

tekst: Dominika Myrcha 1 ek