Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Spotkanie z przedstawicielami Policji.

Dnia 13-go grudnia uczniowie klasy I Lom gościli przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie. Byli to mł. asp. p. Monika Księżopolska i sierż. p. Rafał Bałdyga. Goście w ciekawy sposób zaprezentowali młodzieży ścieżkę kariery zawodowej, którą poprzedzają liczne testy z wiedzy ogólnej, sprawności fizycznej, psychologiczne, a także specjalistyczne badania lekarskie. Uczniowie uzyskali informację jak wygląda rekrutacja do Policji i ile trwa nauka w szkole przygotowującej do tego zawodu. Zostali też ostrzeżeni przed zakupami przez Internet, które nie zawsze są pewne i bezpieczne.
Uczniowie przekonali się, że praca w policji wymaga dużo samodyscypliny, umiejętności współpracy i niejednokrotnie przedkładania spraw zawodowych nad plany osobiste. Jest to praca dla tych, którzy chcą robić coś z korzyścią dla innych, a przez to czuć wyjątkowość swojego zawodu.