Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Węgrów 1863 – Polskie Termopile

Wystawa z okazji 160 rocznicy Powstania Styczniowego.


Dnia 09.03.2023 uczniowie klasy mundurowej mieli okazję uczestniczyć w uroczystym otwarciu wystawy poświęconej bitwie i walkom powstańczym na terenie powiatu węgrowskiego oraz powiatów ościennych. Wernisaż wystawy odbył się w Centrum Dialogu Kultur w Wegrowie. Ekspozycję stworzył p. Roman Postek, historyk sztuki, kustosz Muzeum Wielokulturowego Wegrowa, od lat badający i opisujący przebieg powstania na pograniczu historycznej Ziemi Liwskiej oraz ziemi Drohickiej. Warto również dodać, że pięknym akcentem podczas trwania tego wydarzenia był występ uczennicy z klasy IV TEK – Emilii Paczuskiej, która zaśpiewała dwa utwory patriotyczne. Bardzo dziękujemy p. Ewie Besztak – Staroście Węgrowskiemu oraz Centrum Dialogu Kultur za zaproszenie na tą ciekawą historycznie ekspozycję.
Opiekę nad uczniami sprawowała pani Edyta Kozieł.