Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Szkolny Konkurs Ortograficzny

W dniu 15 marca 2023 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny, w którym wzięło udział 14 uczniów szkoły średniej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie. Uczniowie pisali tekst dyktanda autorstwa Pani Anety Ślązak – szkolnego organizatora konkursu (O romantyzmie w czasach nieromantycznych). W komisji konkursowej pracowały: p. Aneta Ślązak, p. Joanna Skiba, p. Magdalena Ceglarska-Kowal, p. Emilia Marchela, Monika Krasnodębska. W dniu 23 marca 2023 r. nastąpiło podsumowanie Konkursu.
Wyróżnione zostały trzy uczennice:
I miejsce – Aleksandra Przywoźna (III LO om, nauczyciel prowadzący – Monika Krasnodębska)
II miejsce – Julia Kopania (II i, nauczyciel prowadzący – Emilia Marchela)
III miejsce – Gabriela Małkowska (4 ek, nauczyciel prowadzący – Magdalena Ceglarska-Kowal)
Zwycięzcy zakwalifikowali się do następnego etapu, który odbędzie się 3 kwietnia 2023 r. Współorganizatorem powiatowego etapu konkursu jest I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie pod patronatem Starosty Węgrowskiego. Laureaci etapu powiatowego wezmą udział X XI edycji Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Wyszkowskie Dyktando”. Konkursowi patronuje Mazowiecki Kurator Oświaty.
Wicedyrektor Pani Aneta Rosochacka obecna podczas podsumowania konkursu, wręczając nagrody pogratulowała sukcesu wyróżnionym uczennicom oraz złożyła podziękowania wszystkim uczestnikom za udział w konkursie a także nauczycielom przygotowującym etap szkolny konkursu i pracującym w komisji konkursowej.