Zespół Szkół Ponadpodstawowych

29-lecie istnienia Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Dnia 15 kwietnia br. odbyło się uroczyste celebrowanie 29-lecia istnienia Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Sokołowie Podlaskim, nad którym patronat objęli Biskup Drohiczyński Piotr Sawczuk oraz Biskup Senior Antonii Dydycz.
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie uczestniczyli w tej pięknej i podniosłej uroczystości.
Caritas realizuje wielowymiarową pomoc osobom potrzebującym. Prowadzi świetlice socjoterapeutyczne, jadłodajnie, dom dziecka, warsztaty terapi zajęciowej. Wpiera młodzież programami stypendialnymi Skrzydła oraz Dwa Talenty.
Po Mszy Św. uroczystość uświetniły występy naszych uczniów z zespołu wokalno-muzycznego naszej szkoły. Marta Gawor zaprezentowała utwór muzyczny „ Radość najpiękniejszych lat”, Adrian Kowalczyk zagrał na akordeonie „Poloneza Ogińskiego – pożegnanie Ojczyzny”, a Kinga Malinowska „Płoną góry, płoną lasy”. Wykonanie utworów przez naszą młodzież wzbudziło zachwyt i uznanie u zgromadzonych gości.
Wydarzenie zakończyło się uroczystym obiadem przygotowanym przez Dom Miłosierdzia im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim, w którym wzięli udział zarówno zgromadzeni goście jak i dzieci, młodzież. Wszyscy mieli w tym czasie okazję do wymiany swoich wrażeń z dzisiejszego dnia.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie. Cieszymy się, że nasza szkoła mogła uczestniczyć w tej pięknej uroczystości.
Fot. Caritas Diecezji Drohiczyńskiej