Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Diecezjalne Czuwanie Maturzystów na Jasnej Górze

Do Częstochowy 17 kwietnia 2023 roku przybyli uczestnicy Diecezjalnego Czuwania Maturzystów na Jasnej Górze. Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego i w tym roku nie mogło zabraknąć.
Tradycyjnie spotkani zaczęło się od konferencji i świadectwa. W tym roku gościem był Jan Mela, najmłodszy w historii zdobywca dwóch biegunów w jednym roku, a zarazem pierwsza osoba z niepełnosprawnością, która tego dokonała. Kolejnym punktem była Droga Krzyżowa w Bazylice. Na wspólnej modlitwie połączyliśmy się o godzinie 21 w czasie Apelu Jasnogórskiego, zawierzając egzamin dojrzałości i dalsza życiowe wybory. Po Apelu pozostaliśmy przy Matce Bożej w Kaplicy Cudownego Obrazu czuwając, śpiewając, uwielbiając Boga, modląc się za siebie nawzajem, oraz wszystkich, którym to obiecaliśmy. Spotkanie zakończyła uroczysta Msza Święta, którą sprawował Biskup Diecezji Drohiczyńskiej Ksiądz Piotr Sawczuk. Młodzież pełna wiary i nadziei wróciła nad ranem pod opieką Pani Agnieszki Szczepańskiej, Pani Moniki Krasnodębskiej oraz Pana Mariusza Żołnierzaka.