Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Warsztaty „Moda zna czytanie”

Biblioteka Pedagogiczna w Węgrowie zorganizowała warsztaty dla bibliotekarzy z powiatu węgrowskiego pt. „Moda zna czytanie”. Zajęcia odbyły się w Węgrowskim Ośrodku Kultury w dniu 13 kwietnia 2023 r. Prowadzącymi były panie Katarzyna Gołubiew i Barbara Szczepaniak z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej im. KEN w Warszawie. Na warsztatach poruszana była tematyka związków mody i czytania. Panie prowadzące udowodniły, że literatura i moda mają wiele wspólnego. Prezentowane były książki odnoszące się do powyższych tematów, projekty ubiorów projektowanych przez znanych literatów, indywidualne style ubierania się pisarzy, wywiady. Uczestnicy warsztatów mogli obejrzeć zdjęcia projektów ubrań min. Leona Wiśniewskiego, Olgi Tokarczuk.
Biblioteka Szkolna