Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Wycieczka do Lublina

W dniu 26 kwietnia 2023r. uczniowie klas 3 ek, 3ae, 2ek i 2em wybrali się na wycieczkę do Lublina. Opiekę nad klasami sprawowały panie: Brygida Strąk, Ewa Sawicka oraz Justyna Izdebska. Głównym celem wycieczki było poznanie Lublina. Uczniowie wraz z przewodnikiem spacerowali po starym mieście. Zwiedzili także Zamek Królewski, Kaplicę Trójcy Świętej, katedrę z zakrystią akustyczną, Podziemia Turystyczne wraz z inscenizacją pożaru miasta oraz Bazylikę OO Dominikanów. Weszli także na wieżę, z której rozciągał się piękny widok na panoramę całego miasta. Następnie uczniowie po przerwie na posiłek udali się do Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego na Majdanku. Przebyli tą samą trasę, którą w latach 1941-1944 przeszli sprowadzeni do obozu więźniowie. Zwiedzający z dużą uwagą i powagą wysłuchiwali przejmujących historii o codziennym życiu w obozie. Obejrzeli również wystawę zdjęć, przedmiotów i pozostałości po więźniach. Wysłuchiwali audiowizualnych relacji świadków. Szczególne wrażenie wywarło na uczniach mauzoleum, gdzie istnieje napis: ,,Los nasz dla was przestrogą”.
Po wszystkich zaplanowanych punktach wycieczki udali się w podróż powrotną. Był to ciekawy dzień, który pozwolił uczniom poznać nowe miejsca. Ta wycieczka pozostawi w pamięci miłe wspomnienia.