Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dzisiaj 3 maja 2023 r w Węgrowie, jak i w większości miast w Polsce, obchodzono 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, jednego z najstarszych na świecie dokumentów regulującego ustrój prawny państwa.
Po Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Bazylice Mniejszej, zgromadzeni w asyście pocztów sztandarowych i Miejskiej Orkiestry Dętej, przemaszerowali na Skwer 3 Maja znajdujący się przy Węgrowskim Ośrodku Kultury. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego oraz przemówieniach władz samorządowych i parlamentarnych delegacje złożyły wiązanki pod tablicą pamiątkową.
Na uroczystości Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. J. Kochanowskiego w Węgrowie godnie reprezentowały poczty sztandarowe pod opieką p. Katarzyny Grendy. Sztandar szkoły nieśli uczniowie z technikum ekonomicznego, a sztandar Armii Krajowej, w lutym 2023 r przejęty od żołnierzy AK, uczniowie z II LO z klasy 2 mundurowej.
Takie uroczystości są okazją do zamanifestowania wolności narodu względem obcej władzy, czy suwerenności społeczeństwa wobec rządzących. Dzięki nim młode pokolenia będą pamiętały o ważnych wydarzeniach w historii Polski.
WIWAT KONSTYTUCJA WIWAT 3 MAJA
Fot. Katarzyna Grenda