Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Dzień 6: wycieczka do Werony i Sirmione 17.06.2023

Sobota była dniem pełnym wrażeń kulturalnych. Tego dnia grupa wybrała się na wycieczkę do miasta Romea i Julii – Werony jednego z najpiękniejszych miast na północy Włoch wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Młodzież dowiedziała się podczas zwiedzania, że Szekspir nigdy nie był w Weronie. Co więcej, robiąc sobie zdjęcie ze słynnym balkonem, odkryła ze Julia nigdy w tym domu nie mieszkała, a miasto śladami Julii często nawet nie wie, że Szekspir nigdy w Weronie nie był. Ponadto nasza grupa zobaczyła Amfiteatr zwany Areną oraz posiadłości i groby rodziny Scaligerii.
Po obiedzie praktykanci zwiedzali Sirmione urokliwą miejscowość położoną nad Jeziorem Garda, z pięknym zamkiem, przy którym zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia. Ponadto spróbowali włoskich przysmaków takich jak Pizza i lody.
Projekt nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000055875, realizowany przez ZSP im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, finansowany ze środków Unii Europejskiej