Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Dzień 5: kontynuacja stażu, 16.06.2023

Dzisiejszy dzień praktyk przyniósł wszystkim uczestnikom nowe doświadczenia!
Technicy agrobiznesu zapoznali się ze z rolą i zadaniami kadry kierowniczej. Ustalali zapotrzebowanie i zasady doboru pracowników jak również wykorzystywali narzędzia do przygotowania terenów zielonych pod pole golfowe.
Mechanicy samochodowi zostali zapoznani z rodzajami wykonywanych napraw pojazdów samochodowych oraz ich części. Wyszukiwali i zamawiali nowe części, zarówno oryginalne jak i zamienników w zależności od wymagań klienta. Praktykowali wymianę opon oraz klocków hamulcowych.
Kucharze przygotowywali dania obiadowe, przystawki, dania główne oraz desery.
W salonach fryzjerskich praktykanci mieli szansę na konsultacje z klientem i doradztwo z zakresu doboru fryzury czy koloru włosów. Poznali nowe techniki układania włosów jak również ich odpowiednie przygotowanie do modelowania.
Projekt nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000055875, realizowany przez ZSP im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, finansowany ze środków Unii Europejskiej