Zespół Szkół Ponadpodstawowych

„Betlejem Polskie” – widowisko Zespołu „Mazowsze”

Polskie Betlejem pełne najpiękniejszych kolęd i pastorałek w wykonaniu artystów Zespołu Mazowsze


Uczniowie klas 2LOm II LO, 2ae, 2ek, 4ek oraz 4i pod opieką pań: Anny Salach, Magdaleny Ceglarskiej – Kowal, Ewy Kwasowiec, Ireny Stańczyk oraz wicedyrektor Agnieszki Dżbik uczestniczyli w przedstawieniu Zespołu „Mazowsze”. Niezwykłe widowisko oparte na dramacie Lucjana Rydla – Betlejem Polskie to przedstawienie, w którym bierze udział 150 wykonawców: aktorów, solistów śpiewaków, artystów baletu, chóru i orkiestry. Rydlowskie Betlejem dzieje się jednocześnie w trzech planach czasowych – w polskiej współczesności, w naszej rodzimej historii i w czasach biblijnych. Jest wpisane w polski krajobraz i rzeczywistość historyczną – ożywia przeszłość.