Zespół Szkół Ponadpodstawowych

WIWAT KONSTYTUCJA, WIWAT 3 MAJA

Dzisiaj w Węgrowie, jak i w wielu innych miastach w Polsce, obchodziliśmy 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny odprawiona w Bazylice Mniejszej. Następnie wraz z Miejską Orkiestrą Dętą, licznie przybyłymi pocztami sztandarowymi i harcerzami zgromadzeni przemaszerowaliśmy na Skwer Konstytucji 3 Maja przy Węgrowskim Ośrodku Kultury, gdzie delegacje złożyły wiązanki pod tablicą pamiątkową. Na uroczystościach naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie w Poczcie Sztandarowym ZSP (Natalia Pikulska, Justyna Suchocka i Dawid Skibiński z Technikum) oraz Poczcie Sztandarowym Armii Krajowej (Gabriela Owsianka, Liliana Laskowska i Oskar Załęski z klasy 3 mundurowej II Liceum Ogólnokształcącego w Węgrowie). Opiekę nad młodzieżą sprawowała pani Katarzyna Grenda.
Zdjęcia: Katarzyna Grenda.