Zespół Szkół Ponadpodstawowych

DZIEŃ OTWARTY W CENTRUM SZKOLENIA POLICJI W LEGIONOWIE

W dniu 28 maja br., Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zorganizowało dzień otwarty goszcząc uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w którym uczestniczyli uczniowie klas mundurowych i klasy OPW II Liceum Ogólnokształcącego w Węgrowie.
Impreza orgaznizowana była przez Centrum Szkolenia Policji we współpracy z różnymi służbami m.in. legionowska jednostka Państwowej Straży Pożarnej, Powiatowa Komenda Policji w Legionowie, jednostki Wojska Polskiego oraz Obrony Terytorialnej oraz przedstawicielami Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA, prezentujący szturmowy transporter opancerzony TUR oraz nowoczesną broń i różnego rodzaju specjalistyczny sprzęt.
Niewątpliwą atrakcją były pokazy tresury psów Zakładu Kynologii Policyjnej, pokaz sprawności użytkowej koni służbowych w wykonaniu Sekcji Konnej i Przewodników Psów Służbowych Wydziału Wywiadowczo – Patrolowego Komendy Stołecznej Policji, pokaz „kolumna VIP” Oddziału Żandarmerii Wojskowej, pokazy sprawności bojowej z elementami ratownictwa drogowego, strażacki tor przeszkód.
Młodzież naszych klas była pod opieką wychowawców: pani Magdaleny Ceglarskiej – Kowal, pani Moniki Krasnodębskiej oraz przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie – pana st. sierż. Rafała Bałdygi.