Zespół Szkół Ponadpodstawowych

XIII Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”

28 listopada 2019 r. ponad 90 osobowa grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w wycieczce do Warszawy na XIII Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”. Z roku na rok festiwal cieszy się coraz większą popularnością. W kinie Luna spotkaliśmy prawdziwe tłumy młodych kinomanów. Filmy są wyświetlane praktycznie przez cały dzień. Wielu uczniów przyjeżdża tam wraz z nauczycielami, aby obejrzeć kilka filmów. Nasza grupa tradycyjnie, jak co roku, obejrzała jeden film. Była to komedia pt. „Дорогой папа” („Drogi tato”) opowiadająca historię trudnych relacji rodzinnych. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, choć w trakcie oglądania doświadczyć można było różnych, często skrajnych emocji.
Po filmie, o zmroku, grupa miała jeszcze okazję obejrzeć festiwal świateł w ogrodach wilanowskich. Pałac, instalacje świetlne, muzyka oraz zmieniające się w jej takt kolory i kształty – to wszystko robi wrażenie. Opiekunami grupy były Panie: Iwona Gołębiewska, Jolanta Gołoś, Joanna Kołak, Małgorzata Kołodziejczuk i Edyta Kozieł.