Zespół Szkół Ponadpodstawowych

„Paczka na Kresy – Wielkanoc 2022”

„Paczka na Kresy – Wielkanoc 2022”, to akcja skierowana w tym roku do ofiar wojny w Ukrainie. Akcją objęto kobiety, dzieci, osoby starsze, które ratując swoje życie zostały zmuszone do ucieczki z własnego kraju i znajdują się w Polsce. Są to wielkie rodzinne tragedie. O wolność i niepodległość Ukrainy wciąż walczą ich mężowie, synowie, dziadkowie, bracia nie wiedząc jakie czeka ich jutro.
Ta inicjatywa jest okazją, aby osobom, które żyją poza granicami swojej ukochanej Ojczyzny, pomóc w sposób materialny i duchowy. W aktualnej sytuacji wyjazd na Kresy jest niemożliwy.
Uczniowie naszej szkoły również włączyli się w to działanie. Dziś, przed świętami wielkanocnymi obchodzonymi przez kościół wschodni w dniach 24-25 kwietnia br. młodzież wraz z opiekunami przekazała życzenia i świąteczne paczki, przygotowane przez Polską Fundację Narodową do rodzin uchodźców z Ukrainy przebywających w Internacie ZSP.
Mamy nadzieję, że ten symboliczny gest będzie ważny dla odwiedzonych osób, które spędzą te święta z dala od swoich bliskich i rodzinnych domów.
Organizatorem akcji jest: Fundacja Kresy w potrzebie – Polacy Polakom, przy wsparciu: Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Poczty Polskiej, Mazowieckiej Wojewódzkiej Komendy OHP, harcerzy ze Szczepu 147 „Błękitni” oraz Polskiej Fundacji Narodowej. Akcja jest realizowana pod patronatem Wicemarszałek Sejmu pani Małgorzaty Gosiewskiej.