Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Diecezjalne Czuwanie Maturzystów na Jasnej Górze

25 kwietnia 2022 roku uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego wzięli udział w Diecezjalnym Czuwaniu Maturzystów na Jasnej Górze. Hasło tegorocznego spotkania „Czas to miłość” zaczerpnięte z myśli Prymasa Tysiąclecia ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, będzie na pewno na długo wpisane w serca uczestników czuwania. Modlili się oni za powodzenie w egzaminie dojrzałości oraz wybór właściwej drogi życiowej dla siebie i kolegów. Czuwanie rozpoczęło się od inspirującego spotkania i świadectwa aktorki Patrycji Hurlak, po którym odbyła się Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich. O 21.00 młodzież tradycyjnie odśpiewała Apel Jasnogórski i zawierzyła się opiece Matki Bożej. Uroczystą Mszę Świętą o 23.30 pod przewodnictwem J. E. Bpa Piotra Sawczuka poprzedziło czuwanie pełne śpiewu i gorliwych modlitw indywidualnych i wspólnotowych. Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie: Krzysztofa Korczak i Agnieszka Szczepańska.