Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Dzień 3, 4 i 5

01.11. – 03.11.2023
(dzień 3 + dzień 4 + dzień 5)
Od rana słoneczne promienie dodawały energii do dalszego działania. Przez kolejne dni technicy informatyki tworzyli formularze w HTML5. Przy pracy wykorzystali nowe znaczniki i atrybuty formularzy. Poznali zaawansowane techniki wykorzystania selektorów CSS, stosowali nowe pseudoklasy i pseudoelementy w CSS3. Zostali wprowadzeni w podstawy programu JavaScript. Tworzyli proste skrypty i umieszczali je na stronie WWW. Stosowali wybrane zdarzenia, metody i obiekty. Tworzyli zapytania asynchroniczne w JavaScript. Następnie wykorzystywali elementy Canvas i tworzyli animację w JavaScript. Na koniec modułu omówili wybrane framework JavaScript.
Wystartowaliśmy również z programem kulturowym. Poza pracą i obowiązkami, chcemy też jak najwięcej zobaczyć w Grecji i zapoznać się z jej kulturą. Wycieczka do malowniczej miejscowości położonej na wysokości 300 m. n.p.m u stóp masywu Gór Olimpu była ku temu najlepszą okazją. Miasteczko o historycznych tradycjach, z domami o architekturze macedońskiej, posiada wąskie brukowane uliczki z licznymi kapliczkami. Nasz spacer rozpoczęliśmy w sercu miejscowości Litochoro, na niewielkim, okrągłym placu z fontanną. To tutaj skupia się życie mieszkańców w ciągu dnia. Z centrum Litochoro swój spacer kontynuowaliśmy wzdłuż wąwozu Enipeas. Celem naszej wyprawy po wąwozie był niewielki wodospad. Jego potoczna nazwa to Wanny Afrodyty, gdyż zgodnie z mitologią bogini miłości odbywała w nich regularne kąpiele. Coraz bardziej nam się tu podoba. Jesteśmy zmobilizowani do dalszych wyzwań.

Projekt nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000055875, realizowany przez ZSP im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, finansowany ze środków Unii Europejskiej.