Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Dzień 6

04.11.2023 (dzień 6)
Sobota to wspaniały rejs statkiem po wodach zatoki Pagasitikos, wzdłuż wybrzeży Półwyspu Pilion. Odwiedziliśmy liczne wysepki z pięknymi tawernami i licznymi kawiarniami. Po dopłynięciu do portu Agia Kiriaki udaliśmy się spacerkiem w głąb wyspy, aby zwiedzić XIX-wieczny klasztor Evangelistrias w samym środku wyspy. Na dłuższą przerwę zatrzymaliśmy się przy jednej z najpiękniejszych, plaż półwyspu – Tzasteni, gdzie spędziliśmy czas na plażowaniu. . Podczas rejsu poczuliśmy prawdziwą atmosferę śródziemnomorskiej Grecji. Na statku uczyliśmy się tradycyjnych tańców greckich i poznaliśmy namiastkę kultury greckiej. W drodze podziwialiśmy jeszcze przepiękne krajobrazy, robiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Dzień zaliczmy do bardzo udanych, choć wyczerpujący, bardzo nam się podobał.
Projekt nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000055875, realizowany przez ZSP im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, finansowany ze środków Unii Europejskiej.